Opracowania, Prace edytorskie Podkategoria: Opracowania, Prace edytorskie

Sortuj po:

 • Prasa firmowa »

  Przedsiębiorstwa decydują się na newslettery elektroniczne, dlatego że to jeden z najsprawniejszych i najefektywniejszych przekazów informacji. Jest on uzupełnieniem biuletynu firmowego lub biuletynu zewnętrznego.

  Newslettery elektroniczne przekazywane są na pocztę elektroniczną pracowników i ukazują się regularniej niż prasa firmowa. Newslettery mogą być ponadto publikowane w formie platformy internetowej otwartej lub zamkniętej, do której wgląd ma tylko konkretna drużyna ludzi. Każda firma jest unikatowa i każda potrzebuje specjalnego sposobu, dlatego newsletter firmowy należy opracowywać pod kątem wymogów danej spółki, czyli profesji, jaką się ona zajmuje.

  Newsletter firmowy powinien być łatwy w odbiorze, aby zamieszczone w nim informacje mogły być szybko zaczerpnięte przez odbiorców. Wiadomość powinna obejmować nieobszerne konkretne treści, ponieważ należy mieć na uwadze, że są to aktualności. Firmy i korporacje wolą taką formę komunikacji, jeśli zależy im na jak najlepszej i najbardziej efektywnej formie przekazu. Newsletter rozważa teraźniejsze wypadki w firmie oraz tematy, które są priorytetowe i wymagają natychmiastowej reakcji ze strony pracowników, dlatego ważne jest, aby zaangażować się w jego tworzenie.

  Wszystkie osoby biorące udział i odpowiedzialność za tworzenie prasy firmowej muszą mieć na uwadze kilka istotnych komponentów, tzn. :
  - zbudowanie harmonogramu czynności i jego skoordynowanie,
  - opiekę merytoryczną,
  - sprawdzanie i robienie korekty tekstów,
  - podawanie problematyki,
  - projektowanie graficzne,
  - dotarcie magazynu.
  To tylko nieznaczne w otoczeniu wielu zadań, jakie trzeba poczynić, aby wyszedł biuletyn. Sprawna organizacja i porcjowanie zadań pomiędzy pracownikami pozytywnie wpływa na walory magazynów wewnętrznych.

  Data dodania: 21 11 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Opracowania, Prace edytorskie

(4)

Opracowania, Prace edytorskie - nowa strona:

Adres: